Gdzie jest bojaźń Pańska, która strzeże domu swego (por. Łk 11, 21), tam nieprzyjaciel nie ma możliwości wejścia.
św. Franciszek z Asyżu


Mulitimedia

Światowy Dzień Misyjny Dzieci PDF Drukuj Email
piątek, 06 stycznia 2017 00:00

RADZYŃ PODLASKI „Kościół powierza dziś w sposób szczególny zadanie ewangelizacji dzieciom. Taki ma sens Światowy Dzień Misyjny Dzieci, który zobowiązuje „dziecięcych misjonarzy” do niesienia światła solidarności szczególnie tam, gdzie wyjątkowo gęste są ciemności ubóstwa, cierpienia i wojny.”

Jan Paweł II, Modlitwa Anioł Pański 6 stycznia 2002 r.

Światowy Dzień Misyjny Dzieci to patronalne święto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Ustanowił go papież Pius XII w roku 1950. W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach, obchodzony jest 6 stycznia – w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Tego dnia i nasze Koło Misyjne połączyło się z dziećmi całego świata na modlitwie w intencji rówieśników z krajów misyjnych.

W ten sposób pragnęliśmy im ofiarować najcenniejszy prezent – MODLITWĘ. Przygotowaliśmy liturgię Mszy Świętej o godz. 10.30. Był to też dzień podsumowania i podziękowania wszystkim parafianom za ich dobre serce i dłonie okazane podczas Misyjnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Podczas Mszy Świętej dzieci z naszej parafii usłyszały o zadaniach Koła Misyjnego a ks. Grzegorz Suwała podziękował „małym misjonarzom” za to, że sprawy misji nie są im obojętne, za czas który poświęcają na modlitwę oraz za podejmowane przez nich akcje, aby pomóc swoim rówieśnikom w krajach potrzebujących. Podczas spotkania, które odbyło się po zakończonej Mszy Świętej, słowa podziękowania do rodziców oraz dzieci z Koła Misyjnego skierował również ks. proboszcz Roman Wiszniewski.

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
OdświeżCopyright © 2012-2018 Franciszkanki od Cierpiących. Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Stworzone dzięki Joomla!