Trwoga i upadek na duchu

(...) jest wygraną nieprzyjaciela.

Sł. B. Kazimiera Gruszczyńska

LogowanieMulitmedia
Start Franciszku odbuduj mój kościół

Franciszku odbuduj mój kościół

Już po raz piąty podczas ferii zimowych w województwie małopolskim odbyły się rekolekcje franciszkańskie w Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek od Cierpiących.

W dniach 23 – 26.02.2012r w domu Zgromadzenia w Rabie Wyżnej przebywały dziewczęta z klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na zaproszenie odpowiedziało 20 dziewcząt gotowych wsłuchiwać się w proponowaną tematykę rekolekcyjnych rozważań.  Rekolekcyjne zamyślenia przebiegały pod hasłem: „Franciszku, idź odbuduj mój kościół”. Licznie zgromadzone dziewczęta pod kierownictwem o. Łazarza i s. Krystyny, odkrywały kolejny etap nawrócenia Świętego Franciszka.

Ojciec Łazarz odwołując się do przykładu Świętego Franciszka z Asyżu, zwracał uwagę, że Chrystus wezwał Franciszka po imieniu, mówiąc: Franciszku, idź odbuduj mój kościół. Chrystusowi nie chodziło jednak o ten kościół materialny ale duchowy. Franciszek, dostrzegając ruinę, która nie przypominała kościoła, odkrywa swoje powołanie. Uświadamia sobie, że nie może uciekać od walącego się kościoła, ponieważ jest to jego dom, w którym przyjdzie mu żyć. Dom jego ponownego narodzenia, że jest to dom, który ma w sobie blask krzyża i w innym miejscu go nie znajdzie. Podsumowując swoje rozważania, o. Łazarz, mówił, że ten dom jest również nasz, że ten Kościół jest nasz, po tym go rozpoznajemy. Zanim jednak człowiek do niego dotrze, upłynie wiele czasu.

Rekolekcje w Rabie były nie tylko czasem modlitwy, ale i wielu radości. Jedną z nich była rekreacja przygotowana przez uczestniczki (kalambury). Podczas wspólnej zabawy, zarówno uczestniczki, jak i organizatorzy, mieli możliwość bliższego poznania. Zwieńczeniem pogodnego wieczoru było odśpiewanie w kaplicy Apelu Jasnogórskiego.

Wszystko ma swój czas – nadeszła chwila pożegnań, którym nie było końca. Jeszcze kilka pamiątkowych zdjęć, życzliwych uśmiechów, uścisków ręki…

s. Krystyna

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

0964.jpg

KONTAKT

Dom generalny

ul. Wilcza 7

00-538 Warszawa

tel. 22 621 50 29

e-mail: sfpowolanie33@gmail.com

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 
mod_vvisit_counterDzisiaj45
mod_vvisit_counterWczoraj178
mod_vvisit_counterW tym tygodniu223
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu925
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2651
mod_vvisit_counterWszystkich212970