"Embrace all people with love, even in distress"

"Rejoice in everthing in all time"

Mulitmedia
Start Rozpoznawanie powołania

Jak rozpoznać powołanie

POZNAJ SWOJE POWOŁANIE

Czy wiesz czego się boisz?
Spotykamy często ludzi, którzy bardzo chcą poznać swoja przyszłość. Szukają jasnowidzów, wróżą z fusów stawiają kabałę. Pytają o przyszłość, ale nigdy w życiu nie zapytali o swoje powołanie. A przecież pytanie o powołanie jest tym pytaniem, które przede wszystkim powinniśmy postawić, kiedy pytamy o naszą przyszłość. To jest pytanie również o teraźniejszość. I o przeszłość także. Może dlatego jest takie trudne?

Miejmy odwagę pytać o swoje powołanie.

Czy wiesz, czego się boisz?

Pan Bóg zaprasza nas w sposób czytelny, inaczej mówienie o powołaniu nie miałoby sensu. Jeżeli stawiamy Panu Bogu pytanie o powołanie, zawsze przychodzi moment pewności, że ta droga, którą wybrałem, prowadzi do Niego. Inna sprawa, że czas szukania powołania może trwać bardzo długo. Gdy mówimy o powołaniu, myślimy o takich podstawowych rzeczach jak małżeństwo, kapłaństwo czy samotność. Ale przecież tak naprawdę pytamy o rzeczy większe. Idąc tym tropem powiedziałbym, że Panu Bogu zależy na tym, by każdy z nas zbudował z Nim nierozerwalną więź, przyjaźń, która okazuje się wzajemnym kochaniem, dającym człowiekowi szczęście. To są rzeczy największe.

Człowiek, który zdecyduje się przeżyć swoje życie z Panem Bogiem, niezależnie od tego, co ono ze sobą przyniesie, znajdzie klucz do odpowiedzi na pytanie o powołanie i sens życia.

 
Więcej artykułów…

0964.jpg

KONTAKT

Dom generalny

ul. Wilcza 7

00-538 Warszawa

tel. 22 621 50 29

e-mail: franciszkanki.powolania@gmail.com

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
mod_vvisit_counterDzisiaj120
mod_vvisit_counterWczoraj184
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2375
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu2439
mod_vvisit_counterW tym miesiącu7960
mod_vvisit_counterWszystkich327527