Środkami do osiągnięcia pokoju -

są przede wszystkim modlitwa z wiarą i ufnością,

Sł. B. Kazimiera Gruszczyńska

Mulitmedia
Start Rozpoznawanie powołania

Jak rozpoznać powołanie

POZNAJ SWOJE POWOŁANIE

Czy wiesz czego się boisz?
Spotykamy często ludzi, którzy bardzo chcą poznać swoja przyszłość. Szukają jasnowidzów, wróżą z fusów stawiają kabałę. Pytają o przyszłość, ale nigdy w życiu nie zapytali o swoje powołanie. A przecież pytanie o powołanie jest tym pytaniem, które przede wszystkim powinniśmy postawić, kiedy pytamy o naszą przyszłość. To jest pytanie również o teraźniejszość. I o przeszłość także. Może dlatego jest takie trudne?

Miejmy odwagę pytać o swoje powołanie.

Czy wiesz, czego się boisz?

Pan Bóg zaprasza nas w sposób czytelny, inaczej mówienie o powołaniu nie miałoby sensu. Jeżeli stawiamy Panu Bogu pytanie o powołanie, zawsze przychodzi moment pewności, że ta droga, którą wybrałem, prowadzi do Niego. Inna sprawa, że czas szukania powołania może trwać bardzo długo. Gdy mówimy o powołaniu, myślimy o takich podstawowych rzeczach jak małżeństwo, kapłaństwo czy samotność. Ale przecież tak naprawdę pytamy o rzeczy większe. Idąc tym tropem powiedziałbym, że Panu Bogu zależy na tym, by każdy z nas zbudował z Nim nierozerwalną więź, przyjaźń, która okazuje się wzajemnym kochaniem, dającym człowiekowi szczęście. To są rzeczy największe.

Człowiek, który zdecyduje się przeżyć swoje życie z Panem Bogiem, niezależnie od tego, co ono ze sobą przyniesie, znajdzie klucz do odpowiedzi na pytanie o powołanie i sens życia.

 
Więcej artykułów…

10966.jpg

KONTAKT

Dom generalny

ul. Wilcza 7

00-538 Warszawa

tel. 22 621 50 29

e-mail: sfpowolanie33@gmail.com

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
mod_vvisit_counterDzisiaj106
mod_vvisit_counterWczoraj118
mod_vvisit_counterW tym tygodniu224
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu2662
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5082
mod_vvisit_counterWszystkich292760