22 maja 2019 roku w godzinach południowych odeszła do Pana siostra Weronika Komisarczyk. W ostatnim czasie przebywała we wspólnocie przy ul. Puławskiej 113 d w Warszawie. Pogrzeb s. Weroniki odbył się 24 maja 2019 r. O godzinie 11.00 została odprawiona Msza św. w jej intencji w kaplicy Zgromadzenia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Mszy św. przewodniczył ks. Jacek Gutowski w koncelebrze z ks. Janem Zielińskim, proboszczem parafii Matki Bożej Matki Kościoła w Warszawie, na terenie której znajduje się nasz dom, w którym przebywała s. Weronika, ks. Bolesławem Szewcem i ks. Arturem Wysockim. Wspomnienie o Siostrze Weronice, przeczytała s. Majka K., lekcję s. Krystyna J., a modlitwę wiernych s. Maria P. W pogrzebie wzięły udział siostry Franciszkanki od Cierpiących, rodzina zmarłej i osoby znajome. Siostra Weronika została pochowana na cmentarzu w Paprotni , parafia Niepokalanów.

Życiorys siostry Weroniki

Siostra Weronika Komisarczyk (imię zakonne Małgorzata) przyszła na świat 15 stycznia 1937 roku w Hucisku, powiat Końskie jako córka Jana i Bronisławy zd. Kuleta. Została ochrzczona 2 lutego 1937 roku w parafii Wniebowzięcia NMP i św. Tekli w Mninie. Kiedy miała 6 lat zmarła Jej Mama. Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiła w 9 roku życia, rok później otrzymała sakrament bierzmowania rąk z ks. biskupa Jana Lorka. Będąc w domu rodzinnym ukończyła Szkołę Podstawową w Wilczkowicach i roczny kurs krawiecki. Do Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących wstąpiła 19 marca 1957 roku. Do postulatu została przyjęta 12 kwietnia 1957 roku, nowicjat rozpoczęła 1 lipca 1958 roku. Pierwszą Profesję złożyła w Kozienicach 2 lipca 1960 roku w obecności Przełożonej Generalnej Władysławy Kuroczyckiej a śluby wieczyste 5 maja 1965 roku.

Od 1 stycznia 1961 roku s. Weronika pracowała w Świdrze w Żłobku św. Teresy od Dzieciątka Jezus jako salowa. W 1966 roku została posłana do Domu Głównego w Warszawie przy ul. Wilczej 7 i oprócz pomocy w kuchni pracowała jako krawcowa.  W 1968 r. ukończyła 2-letnią Szkołę Krawiecką. Przez rok czasu (1978-1979) pracowała w Domu Nowicjackim w Kozienicach jako krawcowa. Od 1979 roku podjęła pracę na etacie krawcowej w Szpitalu Rejonowym w Garwolinie. Pracowała w nim aż do przejścia na emeryturę w 1993 roku. Następnie została skierowana do Białegostoku gdzie przez 2 lata pracowała jako krawcowa w Domu Opieki prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek od Cierpiących. W 1995 roku s. Weronika przeszła do Królikarni i przez kolejne 2 lata pracowała w Domu św. Franciszka na recepcji jednocześnie pełniąc posługę zakrystianki. W 1997 roku pozostając we wspólnocie sióstr w Królikarni pracowała na furcie zakonnej pomagając siostrom w miarę sił i możliwości również w innych obowiązkach przede wszystkim jako krawcowa i zakrystianka.

Dnia 22 maja 2019 roku, o godz. 13.20, Miłosierny Bóg powołał Ją do Siebie w wieku 82 lat w tym 59 lat profesji zakonnej.

Siostra Weronika była osobą bardzo pogodną, serdeczną i gościnną. W każdej przychodzącej do naszego domu osobie widziała oczami wiary Chrystusa. Nie lubiła o sobie wiele mówić. Jak sama napisała: „ Pan Bóg wszystko wie”. Miała nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, Matki Bożej i św. Józefa. Szczególnie ceniła sobie obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i bardzo wiele czasu spędzała na adoracji modląc się za swoją Rodzinę, Zgromadzenie i o nowe powołania do Zgromadzenia a także za kapłanów. Pismo św. było Jej stałą lekturą. Z rozważanego Słowa Bożego czerpała siły do dźwigania codziennych obowiązków, cierpienia i choroby. Słowo Boże i Eucharystia to była dla Niej żywa Obecność dająca siły do  wiernego i wytrwałego kroczenia za Panem Jezusem.

Droga Siostro Weroniko, żegnając Cię dziś prosimy o Twoje wstawiennictwo za nami u Dobrego Ojca, abyśmy były wierne Chrystusowi i powołaniu, którym nas obdarował i abyśmy umiały dawać świadectwo o Jego Ewangelii tym, do których nas posyłasz.