Uroczystość Św. Franciszka z Asyżu 4 października 2023 roku w naszym Domu Głównym przy ul. Wilczej 7 w Warszawie, tym radośniejsza, iż w dniu tym wspólnie obchodziłyśmy także Jubileusz ślubów zakonnych naszych sióstr! 50 lat od pierwszych ślubów świętowały s. Henryka i s. Teresa, a 25 lat – s. Katarzyna, s. Krystyna i s. Barbara (ta z Czadowe misje, której jubileusz obeszliśmy nieco wcześniej w Polsce). Eucharystii przewodniczył nasz duchowy Przyjaciel – Ks. Jan Zieliński – Proboszcz z parafii na Domaniewskiej w Warszawie w koncelebrze z 4 kapłanami bliskimi naszej codzienności – Ks. Ryszardem, Ks. Bolesławem, Ks. Jackiem i Ks. Dariuszem.

Piękny, dobry czas, bo RAZEM w radości prostej, franciszkańskiej, przy wspólnym śpiewie dla uwielbienia Miłości Pana w darze powołania naszych kochanych sióstr jubilatek!

Modliliśmy się wspólnie w intencjach całego świata, Kościoła i naszego Zgromadzenia, prosząc także Dobrego Boga o powołania do nas, do naszej Rodziny Zakonnej, byśmy dalej mogły służyć Jezusowi w chorych i cierpiących.

Źródło: Siostry Franciszkanki od Cierpiących | Warsaw | Facebook